علل خرابی رم لپ تاپ دل و تعویض آن توسط نمایندگی دل در کرج سیزده/مهر

بررسی اصلی‌ ترین دلایل آسیب دیدگی رم و مراحل تعویض آن در نمایندگی دل کرج

رم لپ تاپ دل

رم یکی از قطعات سخت افزاری قابل اهمیت در لپ تاپ است که وظیفه آن، نگهداری اطلاعات ورودی می باشد. این قطعه به دلیل حساسیت بالا و همچنین نزدیکی به دیگر قطعات لپ تاپ، می تواند در صورت وارد شدن ضربه و تحمیل فشار، و یا سرایت دیگر خرابی ها از قطعات همسایه، به سرعت دچار آسیب‌ دیدگی و ایجاد خرابی و نقص عملکرد شود. 
ایجاد خرابی در این قسمت می تواند باعث حذف اطلاعات آن شده که معمولاً مشکلات زیادی را برای کاربران ایجاد می‌ کند. به همین علت همواره پیشنهاد می‌ شود برای جلوگیری از ورود آسیب و ایجاد خرابی های جدی در قسمت رم دستگاه خود، نکاتی را رعایت نمایید. 
علائم خرابی رم در لپ تاپ به گونه‌ ای است که تشخیص آن نیازمند فراگیری اطلاعات مربوطه می باشد. اما شما می‌توانید با شناخت علل اصلی خرابی رم، در تشخیص خرابی تا حد زیادی موفق ظاهر شوید. 

علل اصلی خرابی رم لپ تاپ دل

رم مانند دیگر قطعات لپ تاپ از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. این قطعه نیز مانند دیگر قسمت ها در برابر نفوذ مایعات، افزایش گرما، وارد شدن ضربه و... می تواند دچار خرابی شود. به همین علت توصیه می‌ شود که از ریخته شدن هر گونه مایعات بر روی لپ تاپ خود جلوگیری کرده و آن را در مکان‌ های مطمئن نگهداری کنید. همچنین از وارد شدن هرگونه ضربه به لپ تاپ پرهیز نمایید تا فشار تحمیل شده، به قطعات داخلی سرایت نکرده و شکستگی و از کار افتادگی آنها را باعث نشود. 
همچنین یکی از مهمترین عوامل موجود در خرابی رم و دیگر قطعات لپ تاپ، نوسانات نامناسب برق است. در برخی موارد ممکن است برق ۲۲۰ ولت شهری دارای نوسانات نامناسب و مخرب باشد. این نوسانات می‌توانند باعث ایجاد آسیب های جدی در قسمت‌های مختلف و خرابی آن ها شوند. به همین علت همواره توصیه می شود که در صورت اتصال مستقیم لپ‌ تاپ یا باتری لپ تاپ خود به برق شهری، از محافظ برق استفاده نمایید.
همانطور که می‌دانید گرما به عنوان قاتل قطعات سخت افزاری شناخته می شود. افزایش حرارت در لپ تاپ می تواند آسیب های فوق جدی و جبران ناپذیری به قسمت‌های مختلف وارد کرده و سبب سوختگی و از کار افتادگی آن ها شود. از این رو تولید کنندگان به دلیل نزدیکی قطعات در لپ‌ تاپ، و محفظه کوچک تر آن نسبت به کامپیوتر، سیستم های خنک کننده ای را درون لپ تاپ های ارائه شده در نظر گرفته اند تا گرمای تولید شده را تا حد زیادی کاهش دهد. 
اما فن های در نظر گرفته شده در رفع این مشکل چندان موفق نبوده و تنها خرابی قطعات لپ تاپ در اثر گرما را عقب می‌ اندازند. به همین علت فن هایی جداگانه برای خنک کردن لپ تاپ و تهویه صحیح هوا در نظر گرفته شده که می‌ تواند، تا حد بالایی در جلوگیری از افزایش گرما موفق ظاهر شوند. 
استفاده از این سیستم های خنک کننده مجزا که با عنوان کول پد در بازار شناخته می شوند، امری ضروری برای کاربرانی است که در حفظ سلامت قطعات سخت افزاری لپ تاپ خود به ویژه رم، ارزش قائل هستند. همچنین کارشناسان همواره توصیه می‌کنند که از قرار دادن لپ تاپ بر روی سطوحی چون پتو، بالشت، میز و... خودداری نمایید. چرا که در صورت بسته بودن سطح زیرین لپ تاپ، تهویه هوا به خوبی انجام نشده و دمای داخل دستگاه افزایش می یابد. 

تعویض رم لپ تاپ دل

معمولاً رم به دلیل حساسیت و آسیب پذیری بالا، در صورت وارد شدن آسیب دچار خرابی های جدی می شود. در اکثر این موارد امکان تعمیر این قطعه وجود نداشته و لپ‌ تاپ مورد نظر برای ادامه کار خود نیازمند تعویض رم می باشد. 
البته تعویض این قطعه تنها به دلیل خرابی و از کار افتادگی آن صورت نمی گیرد. در برخی موارد کاربران در جهت ارتقاء حافظه، به تعویض رم اقدام می نمایند. این امر نیازمند تخصص در حوزه مربوطه بوده و کاربران معمولی لپ تاپ نمی توانند در انجام صحیح آن موفق ظاهر شوند. 
به همین علت بهتر است که انجام این کار را به متخصصان مراکز معتبر، از جمله نمایندگی تعمیر لپ تاپ دل در کرج بسپارید. البته چنانچه در زمینه تعویض قطعات لپ تاپ دارای تجربه و دانش کافی هستید، میتوانید خود با فراگیری آموزش های مربوطه، به تعویض رم لپ تاپ دل اقدام کنید. مراحل تعویض رم لپ تاپ دل به شرح زیر می باشد:
(1ابتدا لپ‌ تاپ را خاموش کرده و اتصالاتی چون آداپتور، باطری و... را قطع نمایید. 
(2قاب قسمت پشت لپ تاپ را با استفاده از ابزار مناسب با مدل لپ تاپ خود، باز کرده و رم را خارج کنید. 
(3رم جدید را با توجه به اتصالات رم قبلی در لپ تاپ نصب نمایید. 
(4قاب را مانند حالت اولیه به پشت لپ تاپ بسته و آن را محکم کنید. 
(5حال می توانید باتری و دیگر اتصالات قطع شده را مجدداً وصل نموده و لپ تاپ را روشن کنید. 

تعویض رم لپ تاپ دل در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل کرج

جا انداختن غیر اصولی رم و انجام هر اشتباه در باز و بست لپ تاپ، می تواند باعث شکستگی قطعات مذکور و دیگر موارد مخرب شود. به همین علت بهتر است که انجام این کار را به افراد ماهر سپرده تا از موفقیت آمیز بودن عملیات تعویض رم و عدم ایجاد مشکلات بیشتر اطمینان حاصل نمایید. 
شما می توانید با مراجعه به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ‌ های دل در کرج، بهترین خدمات در زمینه تعمیر و تعویض قطعات سخت افزاری مختلف از جمله رم لپ تاپ را در اسرع وقت دریافت کنید

نظرات

نظر خود را اضافه کنید