بررسی علل خرابی و تعمیر قاب لپ تاپ دل چهارده/بهمن

علل اصلی خرابی قاب لپ تاپ دل و تعمیر آن توسط نمایندگی دل در کرج

قاب لپ تاپ دل

به جرات می توان گفت که قاب لپ تاپ یکی از مهم ترین اجزا و قطعات سخت افزاری آن به شمار می رود. قاب، صفحه ای است که در آخرین لایه از قسمت‌ های لپ تاپ قرار گرفته و وظیفه آن پوشاندن قطعات سخت افزاری مهم و حفظ آنها از وارد شدن ضربه و آسیب دیدگی است. این بخش که همانند یک صفحه بر روی لپ‌ تاپ و قسمت پشتی آن قرار گرفته است، نقش بسیار مهمی در حفظ سلامتی قطعات و عملکرد صحیح آن ها داشته و از این رو بسیار مهم و ارزشمند می باشد. 
در صورت شکستگی و آسیب دیدگی این قسمت، احتمال وارد شدن ضربه و سرایت آسیب به بخش های داخلی بسیار بالا بوده که در نهایت از کار افتادگی آن ها را به همراه دارد. از دیگر وظایف مهم قاب لپ تاپ حفظ قطعات داخلی آن از آسیب‌ های محیط اطراف می باشد. این قسمت باعث می شود قطعات سخت افزاری با محیط اطراف تماس نداشته و از این رو در امنیت به سر ببرند. 
همچنین یکی دیگر از وظایف مهم قاب لپ تاپ، پیشگیری از ورود مواد مضری چون مایعات، گرد و غبار، آشغال های ریز، چربی ها، مواد چسبنده و... به قسمت های داخلی لپ تاپ است. می‌ دانید که قطعات سخت افزاری به دلیل حساسیت بالای خود در برابر این مواد و آسیب هایی چون آب خوردگی، در صورت نفوذ چنین مواردی دچار نقص عملکرد و در نهایت خرابی و از کار افتادگی خواهند شد. 
به همین دلیل این قطعات‌ با ساختاری پیچیده به صورت حرفه ای و تخصصی بر روی هم فشرده شده و داخل محفظه لپ تاپ قرار گرفته اند. در اینجا قاب وظیفه حفظ قطعات سخت افزاری از نفوذ آلودگی و دیگر موارد مذکور را بر عهده دارد. قاب جلویی لپ تاپ امر نگهداری از ال سی دی و حفظ این قطعه از آسیب‌ های موجود را بر عهده داشته و همچنین در زیبایی ظاهری دستگاه نیز تاثیر زیادی دارد. شما می‌توانید به صورت مرتب، با تمیز کردن اصولی قاب لپ تاپ خود، در جهت حفظ شفافیت اولیه و زیبایی ظاهری آن تلاش نمایید. 
این بخش به دلیل در دسترس قرار داشتن، می تواند در اثر یک سهل‌ انگاری کوچک به سادگی مورد آسیب قرار گرفته و دچار شکستگی یا دیگر خرابی های موجود شود. در صورت آسیب دیدگی این صفحه، امکان سرایت خرابی به قسمت پشتی آن، یعنی ال سی دی لپ تاپ نیز وجود دارد. به همین دلیل همواره توصیه می‌شود هنگام استفاده از سیستم مورد نظر تمام دقت و احتیاط خود را به کار گرفته تا از وارد شدن ضربه و آسیب های جدی به قاب و دیگر اجزای آن مانند ال سی دی و خرابی این قطعات جلوگیری شود. 
همچنین قاب پشتی لپ تاپ به دلیل نوع و شکل متفاوت، از آسیب‌ پذیری بیشتری برخوردار بوده و به همین علت توصیه می شود، در نگهداری و حفظ آن از آسیب‌های موجود، حساسیت و دقت زیادی خرج دهید. همواره هنگام استفاده از لپ تاپ از کول پد کمک گرفته تا قاب پشتی دچار خرابی های موجود نشود. 

علل خرابی و آسیب دیدگی قاب لپ تاپ دل و علائم آن

این مشکل معمولاً هنگام وقوع اتفاقاتی چون افتادن لپ تاپ از ارتفاع، وارد شدن ضربه های جدی و سنگین و تحمیل فشار زیاد و آسیب هایی از این قبیل رخ می دهد. در صورت بروز چنین اتفاقاتی بسیاری از قطعات لپ تاپ به ویژه قاب جلویی و پشتی دچار ضرب‌ دیدگی شده، که عواقب مخرب و زیان آوری را به همراه دارد. 
ممکن است در این حالات، قاب لپ تاپ دل دچار شکستگی و ترک خوردگی شود که در هر صورت، راه برای تعمیر آن بسیار سخت است. در چنین مواردی به احتمال قسمت‌ های داخلی نیز دچار آسیب و از کار افتادگی و نقص عملکرد می شوند. پس میزان خرابی و آسیب وارد شده در قسمت قاب لپ تاپ که به صورت مستقیم در معرض ضربه و فشار قرار گرفته، بسیار گسترده و جدی تر است. 
در بیشتر این موارد، تعمیر قاب لپ تاپ ضرب دیده غیر ممکن بوده و این قطعه باید توسط متخصصان مراکز معتبر در این زمینه، مانند نمایندگی دل در کرج تعویض گردد. اما اگر ضربه وارد شده شدت کافی برای ایجاد شکستگی های گسترده را نداشته و میزان فشار وارد شده زیاد نباشد، مقدار خرابی هم جدی نبوده و در صورت ترک های ریز و شکستگی های کوچک، می توان به ترمیم بخش های آسیب دیده پرداخت. 
برای پیشگیری از این آسیب های جدی در قسمت قاب لپ تاپ دل و دیگر قسمت های مهم و آسیب‌ پذیر آن نظیر کارت گرافیک، CPU، هارد، باطری و... توصیه می شود همواره لپ تاپ خود را در محلی مناسب و به دور از این آسیب ها و همچنین در محیطی امن و دور از ارتفاع نگهداری نمایید. 

تعمیر و تعویض قاب لپ تاپ دل توسط نمایندگی تعمیرات دل در کرج

نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ های دل در کرج، یک مجموعه بزرگ و پیشرفته دارای تیم حرفه ای در زمینه تعمیرات لپ تاپ های دل در کرج می باشد. این مجموعه معتبر با به کار گیری بهترین و نوین ترین روش ها در بررسی تخصصی مراحل عیب یابی و تعمیر بخش های آسیب دیده و تعویض قطعات سخت افزاری توسط متخصصان ماهر و کاربلد خود و همچنین استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار آلات روز دنیا، در جهت رفع مشکلات سخت افزاری و اختلالات نرم افزاری به بهترین نحو ممکن اقدام کرده و خدماتی بی نظیر در این زمینه را در جهت رفاه فوق شما کاربران لپ تاپ های دل در کرج ارائه می نماید. 
شما می توانید در صورت بروز هرگونه مشکل در عملکرد سیستم خود و یا ایجاد هرگونه خرابی در بخش سخت افزار از جمله خرابی و شکستگی قاب لپ تاپ دل خود، در جهت رفع مشکل، به مرکز نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل در کرج مراجعه کرده تا از خدمات عالی ما در این زمینه، در اسرع وقت بهره مند شوید.

نظرات

فاطمه نادری پاسخ
25/12/1400

قاب لپ تاپ از مهم ترین قطعات لپ تاپ است و برای حفظ سلامتی قطعات دستگاه و عملکرد ان ها خیلی مهم وتاثیر گذار است .

فریبا پاسخ
25/12/1400

قاب لپ تاپ نقش مهمی در حفاظت لپ تاپ و قطعات در برابر ضربه و فشار و مایعات وگردووغبار دارد.

حسن جمالی پاسخ

سلام باید بررسی شود

25/12/1400

قاب لپ تاپ من شکسته ایا قابل تعمیره و یا باید حتما تعویض شود؟ممنون از مقاله خوبتون

نظر خود را اضافه کنید