علل خرابی و تعویض هارد لپ تاپ دل پنج/بهمن

علل رایج خرابی هارد لپ تاپ دل و تعمیر و تعویض آن در نمایندگی دل کرج

هارد لپ تاپ دل و علل تعویض آن

هارد همواره از قطعات مهم لپ‌ تاپ بوده که خرابی آن می‌ تواند مشکلات زیادی را برای کاربر ایجاد کند. از آنجا که هارد وظیفه ذخیره سازی و نگهداری تمامی اطلاعات، فایل ها، داده ها و... را شامل می شود، آسیب دیدگی و خرابی آن می تواند مشکلاتی را برای فایل های محفوظ داخل آن ایجاد کند. البته ضروریت تعویض هارد لپ تاپ دل به شدت آسیب دیدگی آن بستگی دارد. گاهی در اثر ضربه های کوچک، خرابی و اختلال جزئی در عملکرد هارد ایجاد می‌شود که می‌ توان بدون هیچ مانعی آن را ترمیم کرده و دوباره از آن استفاده نمود. اما بعضی اوقات ضربه و فشار وارد شده بسیار سنگین بوده که در نهایت نتیجه‌ای جز خرابی تمامی بخش های هارد و از کار افتادگی این قطعه ندارد.
در این حالت کاربر مجبور به تعویض هارد لپ تاپ خود می باشد. این مشکل می تواند در شرایطی چون وارد شدن فشار و ضربه های سنگین، آب خوردگی، شکستگی،  نوسانات نامناسب برق و... رخ دهد که در اکثر این مواقع راهی جز تعویض این قطعه باقی نمی ماند. 
البته تعویض هارد تنها به دلیل آسیب دیدگی و خرابی صورت نمی گیرد. گاهی کاربران به دلیل کمبود فضای خالی، به ارتقاء هارد لپ تاپ خود به هاردی با ظرفیت بالاتر دست می‌زنند. در این حالت هیچ مشکلی برای هارد سابق رخ نداده و تمامی فایل ها و اطلاعات لپ تاپ به سادگی از قطعه قدیمی به هارد جدید قابل انتقال می باشند. امروزه با وارد شدن هارد های مغناطیسی یا همان هارد SSD، بسیاری از کاربران برای تعویض این قطعه در سیستم خود و ارتقای آن به نوع جدیدتر، اقدام می کنند.
هارد SSD نسبت به هارد هایی که سیستم مکانیکی دارند، از سرعت بسیار بالاتری برخوردار بوده و طول عمر آن نیز بیشتر است. شما با ارتقاء هارد قدیمی لپ تاپ خود به هارد SSD، شاهد سرعت بالای آن در پردازش ها و انجام عملیات مختلف خواهید بود. به همین علت، امروزه تعویض هارد قدیمی و ارتقاء آن به نوع جدید از سمت کاربران، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. 

علائم رایج خرابی هارد لپ تاپ دل

همانطور که مطالعه کردید هارد لپ تاپ دل ممکن است به دلایل مختلفی دچار خرابی و از کار افتادگی شود. شما برای تشخیص و عیب یابی دقیق این دلایل، نیاز به اطلاعات و آگاهی هایی از نشانه ها و علائم بروز داده شده دارید. بهتر است بدانید که یکی از نشانه های رایج حین آسیب دیدگی هارد و ایجاد اختلال در عملکرد آن، عدم نمایش صحیح فایل های موجود در سیستم می باشد. مثلا ممکن است نصف عکس نمایش داده نشده و یا زمینه آن با لایه‌ای از یک رنگ مشخص به طور یکدست پوشانده شود، و یا اینکه عکس به طور کلی نمایش داده نشده یا نمایش آن به صورت صفحه سیاه و خاکستری باشد. تمامی این موارد می تواند نشانه ای از خرابی بخشی از هارد لپ تاپ دل باشد. 
همچنین در بسیاری از موارد گزارش شده کاربران متوجه حذف ناخواسته و اتفاقی فایل ها و اطلاعات خود شده اند که چنین شرایطی ممکن است در صورت خرابی و از کار افتادگی هارد ایجاد شود. البته تمامی موارد مربوط به خرابی و حذف فایل ها، می تواند علل دیگری مانند نفوذ ویروس و بدافزار ها داشته باشد که در این مورد معمولاً فایل ها و داده های مهم مورد هدف قرار می گیرند. 
در صورت بروز چنین مشکلاتی، بهتر است ابتدا سلامت لپ‌ تاپ خود را چک کرده و از ویروسی نبودن آن مطمئن شوید و سپس به بررسی سلامت قطعات دیگر که می‌ توانند در بروز این اختلالات دخیل باشند بپردازید. توصیه می‌شود مراحل عیب یابی را به افراد متخصص در این حوزه سپرده تا در صورت تشخیص اشتباه، آسیب‌ های بیشتری به لپ تاپ‌ دل شما وارد نشود. 

علل شایع خرابی هارد لپ تاپ دل

خرابی و از کار افتادگی هارد لپ تاپ دل می تواند به دلایل مختلفی صورت گیرد. اصلی ترین و رایج ترین علت خرابی هارد لپ تاپ دل، وارد شدن ضربه و تحمیل فشار است. این ضربات می‌ توانند به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در فیزیک هارد تاثیر گذاشته و باعث خرابی آن شوند.
 باید بدانید که وارد شدن ضربه های شدید به لپ‌ تاپ، می‌تواند باعث سرایت فشار به بخش های درونی شده و به هارد و دیگر قطعات سخت افزاری حساس، آسیب وارد کند. با توجه به میزان شدت ضربه و فشار وارد شده، هارد دچار خرابی در بخش‌ های مختلف شده که عواقب آن از ایجاد یک اختلال ساده هنگام کار کرد، تا از کار افتادگی آن را در بر می گیرد. همچنین تکان های شدید لپ تاپ می تواند باعث وارد شدن آسیب های کوچک و بزرگ شود، که در روند کاری هارد تاثیراتی گذاشته و در صورت ادامه، ممکن است باعث از کار افتادگی آن شود. 
در اکثر موارد و به خصوص در لپ تاپ های قدیمی، رایج‌ ترین ایراد ممکن در هارد بد سکتور شدن است. این مشکل در سیستم های قدیمی به دلیل طول عمر زیاد رخ می‌دهد. از آنجایی که لپ‌ تاپ های قدیمی و حتی برخی از لپ‌ تاپ‌ های امروزه دارای هارد مکانیکی می باشند، این قطعه پس از مدتی، کم‌ کم دچار خرابی و ایجاد اختلال و کاهش سرعت در روند خود شده، که در نهایت این مشکلات منجر به از کار افتادگی آن می شود. 
از دیگر علل رایج آسیب دیدگی هارد، می‌ توان به حرارت بالای لپ تاپ حین استفاده، نوسانات نامناسب برق، ایجاد فرسودگی در کابل های اطلاعات، آبخوردگی لپ تاپ و نفوذ مایعات به قطعات داخلی و... اشاره داشت. هر یک از این موارد در صورت شدید بودن، می‌تواند آسیب‌ های جدی به هارد وارد کنند که در نهایت سبب از کار افتادگی شده و راهی جز تعویض آن برای کاربر باقی نمی ماند. 

تعمیر و تعویض هارد لپ تاپ دل در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل در کرج

گاهی اوقات آسیب‌ های وارد شده به هارد لپ تاپ دل آن قدر شدید نبوده که تمامی بخش های آن را درگیر کند، و در این شرایط هارد دچار خرابی های جزئی شده که با انجام مراحلی ترمیم می شود و دیگر نیازی به تعویض آن نیست. در برخی موارد هم میزان شدت آسیب دیدگی بالا بوده که سبب از کار افتادگی هارد می شود. در این شرایط شما مجبور به تعویض هارد قدیمی لپ‌ تاپ خود و ارتقاء آن به هارد جدید هستید.  گاهی هم کاربران به دلیل کمبود فضای خالی یا کندی بیش از حد سیستم، به تعویض هارد مکانیکی و ارتقاء آن به هارد SSD اقدام می نمایند. هارد اس اس دی می‌تواند تا حد بسیار بالایی سرعت لپ تاپ شما را افزایش دهد.  در تمامی این موارد برای ترمیم یا تعویض هارد، لپ تاپ باید باز شود تا هارد جدید جایگزین هارد قدیمی گردد. باز کردن لپ تاپ و جایگزینی هارد و تعمیر آن، از جمله اور حساسی است که انجام آن نیاز به مهارت و دقت زیادی دارد. به همین علت توصیه می شود در صورت عدم برخورداری از دانش و تجربه کافی در این زمینه، اموری مانند تعمیر یا تعویض هارد لپ تاپ دل خود را به افراد متخصص در این حوزه بسپارید. چرا که ممکن است در صورت نداشتن دانش و مهارت کافی، نه تنها در این امور موفق ظاهر نشده، بلکه به قطعات دیگر نیز آسیب های جدی و غیر قابل جبرانی وارد شود. 

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل در کرج، از جمله مراکزی است که می تواند در جهت تعویض یا تعمیر قطعات خراب و آسیب دیده لپ تاپ دل، خدمات گسترده و قابل قبولی را ارائه نماید. شما کاربران لپ تاپ های دل در کرج، می توانید در صورت بروز هر گونه اختلالات نرم افزاری یا مشکلات مربوط به سخت افزار دستگاه خود، با خیالی راحت لپ تاپ دل خود را به نمایندگی تعمیر لپ تاپ دل کرج بسپارید. تا با اعمال بهترین روش های عیب یابی، به بررسی مشکل لپ‌ تاپ پرداخته و با استفاده از بهترین و به روزترین دستگاه ها و ابزارآلات، به تعمیر و تعویض قطعات آن بپردازند و همچنین در اسرع وقت، با کیفیت‌ ترین خدمات ممکن در این زمینه را در جهت رفاه تمام شما ارائه نماید.

نظرات

پویان پاسخ

بله فقط باید با دی وی دی رایتر جایگزین شود

21/11/1399

با عرض سلام وخسته نباشید میشه که از2تا هارد استفاده کرد؟

امیدپرویزی پاسخ
25/12/1400

به نظرم هارد از مهم ترین قطعات است که باعث ذخیره اطلاعات و داده ها می شود و خرابی ان هم باعث پاک شدن واز دست رفتن اطلاعات می شود.

شایان پاسخ
25/12/1400

از علائم رایج خرابی هارد واردشدن ضربه و یا فشار وریختن مایعات می باشدکه ممکن است حتی باعث پاک شدن اطلاعات هم شود.

سارا امیرپور پاسخ
25/12/1400

نوسانات برق هم باعث خرابی هارد می شود پس بهتر است حتما از محافظ برق برای لپ تاپ خود استفاده کنیم .

سامان عزیزی پاسخ
25/12/1400

هارد ssd از بهترین هارد ها است که سرعت سیستم را ده برابر افزایش میده .به نظرم یکی از بهتریناست .ممنون از مقاله خوبتون

نظر خود را اضافه کنید